Chcesz poprawić akustykę, zredukować szum i zwiększyć prywatność w swoim mieszkaniu lub biurze? Tkaninowe panele dźwiękochłonne zamontowane na ścianie będą stanowiły skuteczną barierę dla rozprzestrzeniającego się hałasu. Oprócz swoich właściwości wygłuszających będą również eleganckim elementem, który stylowo dopełni wnętrze.

Panele ścienne tkaninowe – budowa i charakterystyka

Nasze tkaninowe panele ścienne składają się aż z 6 części: zewnętrznej tkaniny poliestrowej, polimerowej warstwy ścieralnej, pianki XPE, aluminiowej folii galwanicznej, szybkowiążącego kleju i folii zabezpieczającej. I choć niektóre nazwy mogą brzmieć dość zagadkowo, to wszystkie te elementy są potrzebne i pełnią określone zadania. Panele ścienne są miękkie, samoprzylepne i dźwiękochłonne a oprócz tego mają właściwości:

Panele ścienne tkaninowe a akustyka – zastosowanie

Dźwięk odgrywa istotną rolę w procesie postrzegania otaczającego nas świata. Jego źródłem mogą być maszyny, urządzenia, pojazdy, zwierzęta, ale również sami ludzie. I mimo że jest on nieodzowną częścią naszego życia, to czasami jego nadmiar zwyczajnie nam przeszkadza. W takich momentach szukamy rozwiązań, które pomogą kontrolować jego natężenie i częstotliwość.

Dlaczego warto postawić na tkaninowe panele ścienne w przestrzeniach publicznych?

Panelowe okładziny ścienne jeszcze kilka lat temu można było zobaczyć głównie w restauracjach, hotelach, biurach, placówkach edukacyjnych, studiach nagrań czy salach kinowych. Ich funkcje sprawdzają się szczególnie w dużych otwartych przestrzeniach, w których przebywa wiele osób.

Dzięki panelom ściennym pracownicy mogą należycie skupić się na powierzonych zadaniach, przez co są bardziej efektywni. A to o czym rozmawia się podczas poufnych spotkań z klientami w sali konferencyjnej, nie jest słyszane przez nikogo poza jej obszarem. Dbamy w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo informacji, ale również o komfort uczestników.

Dźwiękochłonność pomieszczeń może być również czynnikiem decydującym w procesie wyboru konkretnego pokoju lub hotelu. Klienci są w stanie zapłacić często o wiele wyższą cenę, aby nie pozbawiać się tego udogodnienia.

Jak zadbać o akustykę we własnym domu?

Tkaninowe panele ścienne cieszą się wciąż rosnącą popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań. Życie w zgiełku, chaosie i ciągłym biegu powoduje, że szukamy miejsca, w którym można się wyciszyć i zrelaksować. To właśnie panelowe okładziny ścienne najczęściej dekorują nasze sypialnie i salony. A rodzice chętnie montują je też w pokojach swoich dzieci.

Hałasujący sąsiedzi sprawiają, że nie możesz odpocząć we własnym mieszkaniu? Problem dotyka coraz większej ilości właścicieli nieruchomości w nowoczesnym budownictwie. Tkaninowe panele to doskonałe rozwiązanie, aby zapewnić sobie więcej prywatności, a przy okazji zadbać o ekskluzywny design. Jego zalety z pewnością docenią także ewentualni najemcy bądź przyszli kupcy nieruchomości.

Panele ścienne tkaninowe a bezpieczeństwo

Ze względu na swoje właściwości amortyzujące panele są też umieszczane w strefach przestrzeni publicznej, firmach lub domach prywatnych. Szczególnie tam, gdzie na co dzień przebywają najmłodsi. W czasie zabawy nietrudno o skaleczenia czy siniaki. Miękkie elementy często skutecznie redukują ryzyko wystąpienia podobnych urazów.

Akcesoria do paneli dekoracyjnych na ścianie

Panele dekoracyjne oprócz swoich właściwości tłumiących hałas i poprawiających akustykę w pomieszczeniu same w sobie stanowią również wyjątkową ozdobę ścian. Ich efekt wizualny można dodatkowo spotęgować, decydując się na modne wykończenia paneli ściennych takie jak listwy lub narożniki. Modele dopełnią wnętrza szczególnie w stylu glamour, elektrycznym, nowoczesnym czy art déco.

Listwy wykończeniowe do paneli ściennych

Ozdobne listwy dodają wnętrzu elegancji, charakteru oraz harmonii całej aranżacji. Uwydatniają trójwymiarowość paneli, ale przede wszystkim doskonale maskują połączenia między nimi. Ich montaż jest prosty i często całkowicie nieinwazyjny. Na naszej stronie znajdziesz również takie listwy wykończeniowe do paneli ściennych, do których instalacji niepotrzebne będą żadne narzędzia, a nawet klej.

Narożnik do paneli ściennych i nie tylko

Dekoracyjne narożniki to oryginalny sposób ozdabiania mebli, drzwi, luster oraz ścian pokrytych tkaniną ścienną, farbą, tapetą, okładziną, płytkami czy betonem architektonicznym. Montaż jest łatwy i zajmuje zwykle kilkanaście minut. Takie elementy szczególnie sprawdzą się w miejscach, w których prace remontowe nie poszły do końca po naszej myśli. Występują niedociągnięcia, rysy czy odpryski.

Narożnik do paneli ściennych idealnie komponuje się z listwami. Ważne, aby wszystkie detale dekoracyjne do siebie pasowały. W ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziesz je najczęściej w odcieniach złota, srebra, miedzi lub czerni. Warto upewnić się, że ich kolor nie będzie się ścierał, a sam materiał pozostanie trwały przez lata.

Wykorzystywanie tkaninowych paneli ściennych jest nieco bardziej kosztowne niż standardowe metody wykończenia wnętrz. Mimo to wiele osób doceniając trwałość, komfort oraz walory funkcjonalne i estetyczne tego rozwiązania decyduje się na ich zakup. A wyjątkowe ozdobienie ścian zachwyca za każdym razem nawet najbardziej wymagających gości.

Projekt i wykonanie: Project UP © 2023